svadobný fotograf Peter Rigo

Prečo som sa rozhodol venovať svadobnej fotografii

Skutočný dôvod, prečo som sa rozhodol venovať svadobnej fotografii, bolo presvedčenie a viera v lásku medzi ľuďmi a viera v manželstvo. Osobne som zástancom tohto krásneho ceremoniálu a zbožňujem, že môžem presne tieto krásne chvíľky tráviť s mojimi klientmi počas ich najkrajšieho momentu v živote. Pravdu povediac s každým si vytvorím špeciálny vzťah a počas svadobného dňa mám pocit, že sa mi žení/vydáva najlepší kamoš/kamarátka a ja môžem byť pri tom.

Mojim cieľom je tvoriť večne krásne fotografie a zachytiť svadobný príbeh spôsobom, aby sa vaša celá rodina rada vracala späť k svadobnému albumu. Verím v správny mix dokumentárnej a pózovanej fotografie počas svadobného dňa. Dúfam v tom, že jeden deň vaše pravnúčatá nájdu váš svadobný album a budú môcť cítiť a vidieť emócie a radosť, ktorú ste spoločne s rodinou zažívali v ten krásny deň.

Pôsobím ako medzinárodný fotograf so sídlom v Bratislave, kde žijem aj so svojou rodinkou.

Nesmierne sa teším na spoznávanie nových ľudí tu na Slovensku a na vytváranie niečoho nezabudnuteľného pre každého jedného z nich.

Mojou víziou je priniesť na Slovensko nový spôsob zážitku so svadobnou fotografiu.

Mojím osobným cieľom pri fotení svadby nie je ani samotná fotografia daného človeka ale to, aby sa cítil čo najlepšie v mojej prítomnosti, lebo silne verím v to, že ak sa človek cíti dobre a je šťastný počas svojho svadobného dňa, tak aj fotografie sú na úplne inej úrovni. Práve preto sa zameriavam pred, počas aj po svadbe na to, aby si to daný klient užíval, keby ten svadobný proces s fotografiou. Mojou misiou je spojiť emóciu krásneho zážitku spolu s nádherne odfotenou fotografiu.

Najčastejšie som fotil v priestoroch, v ktorých som najčastejšie fotil sú: The Park Savoy Estate, Park Chateau Estate and Gardens, Venetian, The Estate at Florentine Gardens, Windows On the Water at Surfrider Beach Club, The Breakers on the Ocean.

Svadby, ktoré som fotil boli od 20 ľudí do 400. Američania hodnotia svadby podľa toho, koľko stála. Z ich perspektívy to boli svadby od 30 000 do 200 000.

Mojím zámerom je, aby celý proces, cez ktorý nevesta prechádza počas vybavovania fotografa alebo fotografických služieb bol „effort-less“ (v preklade bezbariérový, ľahký, bez námahy). Verím v to, že SVADBA nie je len jeden deň, ale je to proces, počas ktorého 2 pracujú na tom istom projekte po prvý krát spolu, a počas ktorého by si to cele mali užívať a nie vystresovať sa. Práve preto chcem ľudom uľahčiť ten proces a spraviť to pre nich „effortless“ 🙂

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Prezrite si výber mojich najkrajších svadobných fotografií