Často kladené otázky - všeobecné

01

Odovzdávate každú nafotenú fotografiu?

Nie, neodovzdávame. Eliminujeme duplicitné fotografie, testovacie zábery, rozmazané fotky, fotky s nepekným výzorom tváre a iné fotky, ktoré nevytvárajú svadobný dej. Napríklad, veľakrát fotím s nízkou clonou, odfotím viac fotografií, aby som sa uistil, že aspoň jedna bude ostrá. Vybrať tú správnu fotografiu je moja práca, pre vás by to bol len stratený čas.

Ďalším dobrým príkladom sú emotívne fotografie. Takéto fotky zachytávajú nádherné zážitky, ale niekedy môžu zaznamenať nefotogenický výraz tváre. Aj v tomto prípade spravíme viac fotiek, aby sme sa uistili, že tento krásny moment zachytíme v tú peknú chvíľku.

Nechajte to na moju odbornosť, spracovávam tisícky fotiek ročne a už presne viem, ktorá čo najlepšie zachytáva danú chvíľku.

02

Ponúkate aj svadobné video?

Áno, ponúkam aj svadobné video. Spolupracujem s najlepšími odborníkmi, ktorých práca vás očarí. Veľmi rád vám zašlem ukážky ich práce.

03

Fotíte svadby aj mimo Slovenska? Platí sa za to extra, ak by ste s nami vycestovali do inej krajiny?

Áno, fotíme slovenské a zahraničné svadby aj mimo Slovenska a nemáme problém vycestovať s párom aj mimo územia Slovenska. Pri svadbe v zahraničí je príplatok. Cena každej svadby v zahraničí závisí od krajiny a dĺžky pobytu. Veľmi rád vám pomôžem vytvoriť balík na mieru a naplánovať vašu svadbu v zahraničí.

04

Ktorý fotograf bude fotiť moju svadbu?

Väčšinu svadieb fotím ja, Peter Rigo, osobne. Iného fotografa vysielam len v prípade, že som už v daný termín zarezervovaný. Všetkých mojich fotografov som niekoľkokrát osobne zaučil do spôsobu fotenia svadieb. Chodia so mnou fotografovať svadby ako druhí fotografi, aby presne vedeli, akým štýlom majú svadby nafotiť.

Navyše, týmto spôsobom sa nemôže stať, že ma nebude mať kto zastúpiť v prípade choroby. Spoločne máme vybudovaný systém, ktorý zabezpečuje každú svadbu.

05

Ponúkate kratšie časové pokrytie svadobného dňa, napríklad 3 hodiny?

Počas víkendu 3-hodinové svadby nefotím, akceptujem minimálne 6 hodinové svadby alebo svadby s rozpočtom aspoň 500 €.

06

Čo ak je naša svadba v inom jazyku?

Plynule ovládam 3 jazyky (slovenský, anglický, maďarský) a dohovorím sa po nemecky. V minulosti som už v každom z týchto jazykov fotil svadbu a každá z nich dopadla výborne.

07

Upravujete všetky fotografie, ktoré sú dodané v online galérii/USB kľúči?

Každú fotografiu postprodukčne upravujem podľa môjho jedinečného štýlu.

Postprodukcia zahŕňa úpravu farebnosti fotografie (biela je biela), úpravu expozície, výber čiernobielych fotografií, ostrosť, prispôsobenie tonality a iné úpravy.

08

Koľko hodín je potrebných na portréty po svadobnom dni?

Ideálne je stráviť 3 hodiny pred západom slnka. Tento deň si dopredu naplánujeme, aby sme vystihli krásne počasie s nezabudnuteľným západom slnka.

09

Čo sa stane, ak budeme potrebovať viac času, ako je dohodnuté v zmluve?

Úplne chápem, že nie všetko sa dá vopred presne naplánovať a že niektoré fázy sa počas svadobného dňa natiahnu. Nikdy sa nebalím pred vypršaním zazmluvneného času a nezmiznem. Keď vyprší dohodnutý čas, prídem sa vás osobne spýtať, či si prajete, aby som predĺžil dohodnutú dobu. Ak budete chieť, aby som ostal dlhšie, každá načatá hodina bude spoplatnená.

10

Koľko sa platí za dopravu nad 100 km?

Doprava nad 100 km sa platí 0,20 € za každý kilometer navyše, pokiaľ sa nedohodneme inak.

11

Sme mimo vášho mesta. Dochádzate za klientmi na osobné stretnutie aj mimo Bratislavy?

Ak bývate mimo Bratislavy, preferujem telefonický rozhovor. Spravím však všetko preto, aby sme sa mohli osobne stretnúť pred svadobným dňom.

Často kladené otázky - Rande fotenie

01

Ako dlho trvá dodanie fotiek z rande fotenia?

Postprodukcia fotografií trvá 15 – 30 dní od nafotenia.

02

Kedy si máme naplánovať rande fotenie?

Osobne odporúčam nafotenie rande fotiek čím skôr pred svadbou, najneskôr 10 -12 týždňov pred svadobným dňom.

03

Môžeme si naplánovať rande fotenie aj na víkend?

Rande fotenie odporúčam počas pracovných dní, pretože cez víkendy fotím svadby. Rande fotenie začína 3 hodiny pred západom slnka na spoločne dohodnutom mieste.

04

Koľko fotiek dostaneme z rande fotenia?

Z 3-hodinového rande fotenia dodávam 30 – 60 fotografií a z 1-hodinového 20 – 30 fotografií. Počet fotografií záleží od viacerých faktorov, ktoré ovplyvňujú proces fotenia.

Často kladené otázky - Album

01

Ako dlho trvá dizajn albumu?

Vytvorenie prvého dizajnu albumu trvá asi 10 dní od výberu fotiek. Následne môžete do 48 hodín pripomienkovať, ktoré zapracujem.

02

Ako dlho trvá výroba albumu?

Výroba albumu trvá 4 – 5 týždňov od schválenia dizajnu. V prípade rýchleho dodania ma kontaktujte. Rýchla výroba je možná s príplatkom.

03

Môžem si v albume pridať extra strany?

Áno. Ak si chcete pridať viac fotiek, určite je rozumné pridať si aj extra strany. Každá strana je spoplatnená podľa aktuálneho cenníka výrobcu.

04

Ako si vás môžem zajedať na moju svadbu?

Váš svadobný termín je u mňa 100 % zarezervovaný ihneď po obdržaní podpísanej zmluvy a úhrady rezervačného poplatku.

Páči sa vám spôsob, akým pracujem?