svadba-kobusice-4-peter-rigo-fotograf

Editoriál – Klobušice

 

Zámok  Klobušice, v srdci trenčianskeho regiónu, je takpovediac zabudnutým diamantom. Dlhé roky tento nádherný priestor spal. Slúžil ako reštaurácia a neskôr sa tu konali len malé akcie. Nedávno v ňom začal opäť pulzovať život.

Málokedy mám možnosť vstúpiť do tak nádherného priestoru, ktorý dýcha históriou a zároveň vyžaruje eleganciu. Marcel Gallo – TOP medzi slovenskými kuchármi, dal tomuto kaštieľu (zámku) ducha, ktorý k sebe ako magnet priťahuje svadobné páry nielen z celého kraja, ale i zo zahraničia.

Mal som tú česť fotiť v týchto nadčasových priestoroch a pripraviť pre Vás ukážku fotografií, ktoré ilustračne zobrazujú ako by mohol vyzerať Váš svadobný zážitok. Napriek silnému dažďu počas fotenia editoriálu, sme dokázali vystihnúť (zachytiť) jeho kúzlo. Krásna architektúra a rustikálna atmosféra hovoria v jeho prospech aj v tom, pre nevesty najhoršom, počasí. Pravdu povediac sme si to ani nevšimli, lebo krásne portréty a luxusná atmosféra sa nestratili. Naopak, povedal by som, že tiene dňa pridali na kráse týchto fotiek.

Od začiatku som sa rozhodol tento editoriál nafotiť kontrastnejším spôsobom. Nechal som pracovať tieň v priestore interiéru, ale aj v exteriéri. Práve v tomto prostredí som dokázal vytvoriť jedinečné, neopakovateľné fotografie. Nádherné veľké okná dovolia portrétovému svetlu vstúpiť dovnútra spôsobom, ktorý Vás pri fotení uchváti.

Fotenie ženícha bolo v tomto priestore prirodzené, bez umelých póz len s čistým mužským šarmom a zmyslom pre jednoduchú eleganciu.  Čo záber, to portrét , ktorý má výpovednú hodnotu.

 

Prípravy nevesty a jej portréty sa fotili s neuveriteľnou ľahkosťou. Potreboval by som sto svadieb, aby mi došli nápady. Kamkoľvek som umiestnil nevestu, vždy som zachytil famózny portrét. Sami sa presvedčte aké krásne (teplé, mäkké) svetlo dopadalo na nevestu, pričom podčiarklo jej krásu.

Výzdobu nám v ten deň pripravil tím Innessa Wedding Planners & event designers, ktorý spravil neuveriteľnú prácu s dekoráciou. Každý detail bol dokonalý, každá kvetinka na mieste. Skutočne, akoby sme očakávali kráľovskú návštevu. Zriedkavo vidieť tak šikovné ruky a kreativitu ako u Innessy.

Svadobné páry hľadajúce krásny priestor v Trenčíne alebo v trenčianskom okolí by sa určite mali ísť pozrieť na tento výnimočný zámoček, ktorý je ako stvorený na vonkajšiu aj vnútornú svadbu plnú dobrého jedla a krásnych zážitkov. Jeho veľkou výhodou je svadba v exteriéri, pretože zámoček je obklopený nádherným parkom. Práve tu sa dajú organizovať vonkajšie svadby alebo hostina. Ku všetkým týmto pozitívam pridávam ďalšie: tento priestor je vysvätený cirkvou, čiže sa tu môžu robiť obrady ako v kostole.

Priestor ma svoju vlastnú kuchyňu, ktorú obstaráva Marcel Gallo. Marcel Gallo pôsobil v zahraničí a svoje kulinárske umenie v súčasnosti ponúka vo svojej domovine. Rozhodol sa vrátiť späť na rodné Slovensko so svojou rodinkou a odovzdať to, čo vie. Kvalitu jeho varenia ľudia roky oceňovali vo Viedni a teraz tak môžeme  urobiť aj my pri návšteve kaštieľa Klobušice. Silno verím, že pravé jeho práca zviditeľní tento svadobný priestor v okolí Trenčína a spraví ho jedným z najžiadanejších na západnom Slovensku.

Zámok je len 1h 20 min vzdialený od Bratislavy a iba 20 minút od Trenčína. Je teda ideálnou lokalitou pre zasnúbené páry, ktoré hľadajú krásne miesto pre sobáš a hostinu v jednom. S ubytovaním taktiež nie je problém, nakoľko okolité mestá disponujú viacerými hotelmi, v ktorých je veľa možností pre ubytovanie hostí. Toto miestečko je veľmi obľúbene aj pre zahranične svadby, pretože predstavuje krásu centrálnej Európy a ponúka svoje služby za rozumnú cenu.

 

Fotenie v zámku Klobušice malo vysokú úroveň a ja Vám ako profesionálny fotograf, vrelo odporúčam prežiť Váš šťastný deň a povedať si áno práve na tomto mieste, kde sa Vám naplnia Vaše sny, predstavy a očakávania. O to sa postará manažér a kuchár v jednom – Marcel Gallo.

 

Editoriál: Zámok Klobušice
Manažér/Hlavný Kuchár: Marcel Gallo
Koncept, kvety, dekorácie: Innessa Wedding Planners & event designers
Stoličky: BRAN MARQUEES sro
Svadobné šaty a závoj: Svadobný salón WEM
Oblek, topánky a doplnky: Pánska Móda Trenčín
Make up a vlasy: Demi_hair_style_and_makeup
Models: Miška Michaela Demitrová & Ondro Ondrej Ojo Mišovič

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Každá nevesta je jedinečná a má iné nároky na to, ako by mal byť jej svadobný deň zdokumentovaný.